Zase voľby. Zase o nás.

Autor: Ján Derďák | 26.2.2020 o 23:37 | Karma článku: 4,94 | Prečítané:  130x

Znovu sa predvádzajú. Idú sa pozabíjať.  Všetci. No, čo s tým?  Základná dilema je: je fakt, že v súčasnosti je (tento) štát napriek doslova veľkohubým vyhláseniam skoro vo všetkých ukazovateľoch  na chvoste Európy. V čom? A prečo?

Tak poďme. Iba tak náhodou:

 1. Zdravotníctvo: doslova na chvoste sveta v úmrtnosti „rakovina hrubého čreva“ a v porovnaní so svetom máme skutočne veľké problémy. Veľa. A sú neriešené

 2. Obrana. Predražené všetko. Za celé volebné obdobie sa všetko javí ako učebnicový príklad naviazanosti akejkoľvek snahy na obratie štátu o peniaze.

 3. Školstvo. Základné školy – to jest to, čo sa dá ešte učiť nemá už roky učebnice. Systém existuje takmer úplne bez manažérskeho prístupu. všetky akože opatrenia sú iba kozmetické. Stredné školy podobné problémy, vysoké rovnako - prečo utekajú študovať kdekade?

 4. Korupcia. Všetci o nej hovoria a nikto „nič nevie“, ale to kto zarába vidia všetci.

 5. Súdnictvo. Korektný a objektívny sudca je doslova bielou vranou. Celý systém je prerastený s politickým systémom.

 6. Prokuratúra. To isté.

 7. Štruktúra hospodárstva. Chrapúnska štruktúra hospodárstva a doslovná závislosť na cudzom kapitály – montážne dielne v rizikovej štruktúre ktorú nemá žiaden štát v EU. Sme v prípade krízy najrizikovejší štát v EU

 8. Výška daní. Neviem či existuje niekto, kto si myslí, že daňový systém v štáte je progresívny a rozumný.

 9. Inflácia. Vďaka doslova „priblblej“ politike (hlavne SNS) . Výsledkom populistických a nezmyselných krokov je najvyššia inflácia v rámci EU. Danko: obedy deťom, dôchodky, stožiar, cestovné, diaľničné známky, termín odchodov na dôchodok . Bez odbornosti. Možno keby kampaň trvala dlhšie boli by schopní hlasovať aj za celkom zrušenie daní.

 10. Diaľnice a ich stavba. Čo malo byť nie je a čo by mohlo byť nebude. Prepchaté cesty. prepchaté mestá. Štát, teda reálne ficosmer je príčinou, že je stav taký ako je.

 11. Čerpanie eurofondov – hádam najnižšie zo všetkých štátov a naviac neefektívne.

 12. Riadne pohnojený dôchodkový systém práve vďaka ficosmeru. Všetci odborníci to tvrdia.

 13. Málo doktorov a sestier - a kto potrebuje zdravotníctvo vidí, že celý systém je neodborný a tragický. s malou budúcnosťou.

 14. Veľa našich študentov študuje vo svete. Prečo? A prečo je to tak. Odpovedí „milión“.

 15. Priveľa úradníkov. A krajov a okresov a úradov.

 16. Štát ovláda nemorálnosť.

 17. Bankový odvod – ďalšia prašivá rana pre podporu (aj) inflácie.

 18. Šport čim ďalej slabší – v porovnaní so svetom. Radšej vymýšľame nové športy, aby sme mohli byť úspešní. A financovanie športového vývoja detí je horšie ako v kdejakom štáte v „Afrike“.

 19. Neporovnávame sa so svetom. Ale vymýšľame spôsoby ako sa z toho „vyvliecť“.

 20. Kupovanie doktorátov v politike sa stalo doslova módou.

 21. Naozaj sú voliči smeru chudobnejší duchom, keď nevidia ten smrad z politických hovien. Na „východe“ nič nie je. Ľudia odchádzajú za robotou, mosty v dedinách padajú, investície biedne .... – ale v priemernej dedine na „východe“ volí tvrdohlavo takmer 90% tých, čo to spôsobujú.

 22. Neschopný predseda, bývalý župan v strednom kraji nedokázal v kraji nič a ide poučovať – vo všetkom.

 23. Odbavovanie sa strán smer a sns na istanbulskom dohovore. Iba tak náhodou som sa informoval u štyroch poslancov SNS, ktorý sú frustrovaný z faktu, že ide o ochranu žien a nie ich (strany). Ani jeden nevedel koľko strán A4 má tento dokument. Mám taký dojem, že ho nečítal ani sám veľký plagiátor, ale ide trepať. Prečo nebol materiál zverejnený?

 24. Keď už nie je čo kradnúť pre SNS tak predseda navrhne - zoberme si (vraj progresívny) úver (ako štát) aby bolo z čoho.

 25. Školstvo. Peniaze do športu? Znovu peňazovod nie pre zvyšovanie pohybovej vyspelosti detí ale financovanie športových oddielov a pre istotu najradšej pchať peniaze štátu do toho najdrahšieho – hokeja.

 26. Elektronický štát. Osobná skúsenosť hovorí: Raši (ako minister pre elektronizáciu) je úplne rovnaký podvodník a požierač peňazí daňových poplatníkov ako Kaliňák s jeho Esom.

   

  Ešte by sa dalo spomenúť napr. :

  Zlý Zákon o vlastníctve bytov

  Zlý Stavebný zákon

  Zbastardený systém eurofondov

  Systém  zdravotníctva

  Systém školstva

  Problém mýta – výtvor smeru 

  Voliči smeru nedokážu pochopiť čo znamená slovo POPULIZMUS

  Populisticky nafukovaná akože kríza s plynom.

  Zasadnutia vlády v regiónoch -

  Reakcia vlády, ministerstva, polície –„spravodlivá"  akože vždy ale až po prevalení kauzy  - napr. vietnamský únos, treema a podobné.

   

  Alebo spomeniem kauzy:

  Banská spoločnosť – zlato.

  Mečiar nie je vinný.

  Zonácia Tatier.

  Ovocinárstvo.

  Stav riek, ciest, mostov, veľká zadlženosť miest a dedín ...

  Inflácia, cenová politika, ceny phm na Slovensku najvyššie zo všetkých štátov okolo nás.

  Dôchodkový systém. Kopu zásahov a obmedzení a tu je výsledok.

  Harabín a jeho výsledky, napr.  Slánske lesy

  Podstielkové vajcia. Treba sa rýchlo zbaviť  klietkového chovu, aby mohla dostať šancu vtáčia chrípka.

  Záchytky.

  Kupovanie právnických titulov.

  Priblblá  inzertná Akcia „načo/nato sú nám eurofondy..“ 

  A ďalšie a ďalšie prípady. Kauzy. A politik iba trepe a trepe bez akejkoľvek  zodpovednosti.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Alebo VOLEBNÝ SYSTÉM : odrazu, už poriadnych pár rokov všetkým vyhovuje systém  Mečiara – jeden volebný obvod. ktorý každý predtým kritizoval. A jeden vodca strany  ťahá za sebou tlupu svojich pochlebovačov, ktorí nie sú zodpovedný za nič. Iba za svoje ego. Čo s tým? Zmeniť volebný systém (!!!) a vytvoriť volebné obvody, kde bude musieť kandidovať  kto chce, ale vyhrať iba jeden-  jeden za obvod. A tým bude zodpovedať ako sa bude správať. A aj takým jednoduchým spôsobom (nech už je z ktorejkoľvek strany)  nebude môcť byť zvolený kandidát za moskovský volebný obvod. Čo to je druhý, alebo ôsmy na kandidátke? Nič. V prípade že sa strana dostane do parlamentu tak tam bude. A teda záver?  Nič horšie ako je teraz sa už nemôže stáť. A aspoň bude aká-taká nádej na zmenu. V doterajšej formácii je záruka, že zmena nebude žiadna

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo sa môže a čo nie počas Veľkej noci. Otázky a odpovede

Na niektoré otázky kompetentné orgány ešte nevedia odpovedať.

Platí obmedzený voľný pohyb, aké sú výnimky?

Od stredy budú otvorené len niektoré hraničné priechody.


Už ste čítali?