Debilná matematika, logika špeciálnych poslancov

Autor: Ján Derďák | 12.2.2019 o 13:48 | Karma článku: 2,46 | Prečítané:  940x

V posledných dňoch, ešte pred týždňom  sme boli svedkami  typického javu pre tento štát  hádam na akýkoľvek problém o ktorom sa musí hlasovať. A nie len hore, ale aj dole.  

Primitívne výklady zákonov od takzvaných právnických odborníkov v parlamente s vysvetlením, ako „právnici“ chápu akceptáciu nejakého kandidáta na sudcu znamenajú fakt, že  alebo logické sú blbé zákony, ktoré odsúhlasovali práve títo právnici, alebo sú takí oni, čo je jedno, ako druhé. Obe ukazujú na predpoklad pravdepodobne spojený s, dajme tomu  biednymi  „rigorózkami“, alebo s bezcharakternými osobami, pre ktorých je akýkoľvek výsledok platný iba v tom prípade, keď to povedia ONI. A vlastne pre "nich" napríklad tri plus tri je šesť iba v tom prípade, keď to odhlasujú ONI a môžu odhlasovať, že tri plus tri je  dajme tomu číslo tisíc a bude to platné, pretože to odhlasovali. ONI.

       Ale vrátim sa k meritu veci.  Ústavno-právny výbor neodsúhlasil  poslanca R.F.  ako osobu (ne)spĺňajúcu kritériá na prijatie na pozíciu sudcu ústavného súdu. Osoba nezískala väčšinu v komisii.  Opakujem to pre tých, ktorým to páli iba jedným Smerom. NEZÍSKALA väčšinu  a teda nebola schválená.

Akékoľvek iné výklady sú logicky (právne ani nejdem spomínať – pretože pojem „právny“ je na Slovensku v parlamente holý nezmysel) nesprávne. A je úplne jedno či kandidát mal päť, dva, štyri či koľko hlasov. Nezískal nadpolovičný počet. Bodka!  A nezískať nadpolovičný počet hlasov a z akéhokoľvek dôvodu neznamená nič iné iba, že výbor ho neodsúhlasil. A kdejaké dodatočné nové hlasovanie a dodatočné predkladanie akýchkoľvek dokladov robí z parlamentu iba tlupu kdejakých tomášov,  madejov, dankov a osôb, ktorí iba potvrdzujú fakt, že veľmi pravdepodobne nesvojprávne dostali titul JUDr.

Ako skončí celý príbeh sa čoskoro dozvieme. Určite to však  nebude svedčiť o mentálnej úrovni poslancov, ale bude svedčiť o tých čo ich tam "delegovali". 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Keď sa Sulík s Kollárom hádajú, kto má viac zdravého rozumu

Dovolávanie sa zdravého rozumu je ukážkový populizmus.


Už ste čítali?