Znovu bude ďaľšia rozprávka? SMER and company.

Autor: Ján Derďák | 13.3.2018 o 9:04 | Karma článku: 5,84 | Prečítané:  1167x

Kde bolo tam bolo. V krajine jaguárov, novinárov a „trošku“ pekných dievčat a skromných, ale bohabojných ľudí žili pekne pokope zloduch s Róbertom Zbožným, ktorý vlastnou hlavou dokázal všetko, čo chcel.

Aj keď nechcel, tak svojich ľudí presvedčil, že chcel. A tí mu v zbožnej úcte vždy, už na prvý pohľad uverili.  Až raz vykypelo mlieko z hrnca. A na prvý pohľad to vyzerá, že v tom hrnci skoro nič neostalo. Veď posúďte sami. Každý deň. Aj dnes, včera .....  zhromaždenia občanov dosť jasne ukázali „kde je sever“. Nie že by chceli niekde ísť, ale prejavujú to, prejavujeme to, že vedia, vieme kam nechceme už ísť.

V piatok boli  veľké zhromaždenia nespokojných občanov vo veľa mestách Slovenska. Náš premiér a policajný prezident už spomínal možnosť fyzických prejavov nespokojnosti. Keď by boli, tie nespokojnosti bývali –  bola iba jedna možnosť.  Tie prejavy mal niekto úmyselne vyvolať  – napríklad súčasná moc, ktorá sa nechce vzdať za žiadnu cenu.

V súvislosti so spúšťacím prejavom občianskych  protestov a smrťou dvoch mladých ľudí som počul ďalšiu možnú alternatívu. Myslím si, že to nemôže byť (až tak hlboko klesnúť...)  -  možno je to iba konšpirácia. Čo keď je vraj  všetko s „vyšetrovaním“  inak. Kalábrijská  mafia si potichučky ryžovala na východnom Slovensku a Slovenská „mafia“ vlastnými hlavami ryžovala v celom štáte.  A talianska ešte iste aj dobre platila, aj  „troškou“. Tou slovenskou. A keď vychádzame z premisy, že je to dielo  nejakej, dajme tomu mafie objavuje sa zároveň kopa indícií.   A teraz otázka: kto, ktorá mafia mala väčšie dôvody na likvidáciu mladého novinára. Tá malá, alebo tá veľká? A tie, akože informácie, vypúšťané od začiatku vyšetrovania boli určené iba na odlákanie verejnej pozornosti, alebo aj na „vážnu robotu“. Pripusťme  teda  alternatívu „väčšej mafie“,  že vraj mladých snúbencov navštívil niekto v inkriminovanom čase, ktorého nemohli odmietnuť,  lebo sa zdal absolútne  dôveryhodný. A vedel sa preukázať.  Ešte ho ponúkli aj kávou. Popili, pohovorili. Mladý novinár aj pospomínal,  čo všetko má ešte pripravené.... a bol koniec!!!  Po „upratovaní“, ešte pre istotu sa pán X ( alebo K) vrátil o nejaký čas, skoro hneď po „zistení“  a skontroloval či naozaj neexistujú žiadne stopy. A mohol ísť podať správu svojmu šéfovi, určite však nie krstnému, že robota je spravená. Až ku krstnému sa nedostal. Ešte pritom pomohol aj nejaký generál.  Polícia veľmi pravdepodobne  „domrvila“ aj to málo, čo sa dalo a nejaký vyšetrovací tím z EU  už pravdepodobne asi nič nedokáže. Možno úmysel, možno náhoda, babrácka robota. v každom prípade vina SMERU je obrovská. Nebyť nepredpokladaného správania sa občanov všetko by bol „odplavil Dunaj“. A bolo by po paráde. A z tohto sa dá usúdiť, že „krstný otec, otcovia, sedia niekde poriadne, poriadne vysoko a ešte vždy sú plne schopní ťahať za „nitky“. Alebo, že by to bolo inakšie?  Totiž na eurofondy sa dokáže kdejaká skupina prisať. A odsať sa – no, to sa prakticky ani nedá.  Nakoniec útecha pre určitú skupinu ľudí:  „ .....však je to náš človek, tak prečo by nemohol. Však aj druhí.....“ Hanba človeka.

Ďalšia rozprávka nás tiež ešte čaká.  Agenda  hľadania  náhrady za ministra vnútra. Pokiaľ bude túto pozíciu riešiť SMER s vlastnými kádrami  – nič sa nezmení. Nič!  Nič sa nezmení!  Všetko , s celým systémom práce s políciou, so zametaním stôp, s riešením systémom Skutok sa nestal.

Jediná možnosť akého - takého  zmenenia systému, pokiaľ sa chcú občania dostať z tohto marazmu, ostávajú nové voľby, alebo aspoň nové rozdanie kariet a ministerstvo musí byť úplne preorientované na inú strane – so všetkým. Komplexne !   Pretože mocenské doterajšie – veľa rokov budované väzby sa musia iba rozťať. Rozmotať sa nedajú. To je jedna z daní, ktoré musí národ zaplatiť za roky velebenia, predtým Vladka a teraz Robka.  Ľúbiť hocikoho, kto žije z daní celého štátu – je hlúposť.

Ozaj,  medzi masochistické akty zbližovania sa s vládnou mocou určite patrí aj  oslava MDŽ, teda spôsob oslavy SMER-om. Babky  v zbožnej úcte očakávajú teplé slovo dostanú príspevok slovnej ekvilibristiky, kde bežne nenechá ani nitku suchú na opozícii a novinároch. Potom dostanú kvietok a po ceste sa môžu vyprávať, ako je to u nás so všetkým zle  a koľko musia platiť za lieky... ale zase môžu cestovať. A majú aspoň pocit, že pán premiér sa o nich postará. Duše naivné. No, keby len to!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?