Fico, pán Kuciak a hanba Slovenska

Autor: Ján Derďák | 4.3.2018 o 21:20 | Karma článku: 5,10 | Prečítané:  1069x

Je to mečiarizmus, alebo primitivizmus v plnej nahote. Jedno je pravda: tí chlapi, Fico, Kaliňák a Danko nie sú schopní pochopiť realitu. Ale však to sme vedeli. Mali sme vedieť.

Keby neboli nevyriešené kauzy, ktoré polícia nevyšetrila a mohla vyšetriť  a sú spájané so SMEROM, nebolo by na Slovensku takéto morálne bahno.

Keby sa na Slovensku hospodárilo s využitím eurofondov ekonomicky, tak, aby sa pomohlo Slovensku a iba Slovensku, nebolo by na Slovensku také morálne .....

Keby  na Slovensku pracovala polícia aspoň tak, ako v ktoromkoľvek inom štáte EU, nebolo by na Slovensku takéto ...

Keby fico medzi prvými nezačal arogantne osočovať novinárov a kdekoho, nebolo by na ....

Keby fico s kalim mali záujem vyriešiť kauzy spojené s porušovaním zákona, nebolo by .........

Keby fico  nebol vytváral bezcharakterné ovzdušie, podmienky pre nenávisť voči novinárom, nebolo by .........

Keby do očí nebila súvislosť, prepojenia  korupcie na vládnuce politické špičky, nebola by ......

Keby každý volič tvrdo posudzoval tých svojich za každý zločin, nebolo by .... 

Keby každý volič rozmýšľal rozumom a nie kdečím iným neboli by sme v takejto situácii, akej sme a v takej sprostej pozícii voči celej EU.

Vraj, podľa fica, chceme byť rečami v nejakom centre, takýmto spôsobom budem akurát tak v  ....

A tu nie je sa na čo vyhovárať: v každej možnej aj nemožnej štatistike (okrem korupcie) sme na posledných miestach v EU. Čo  teda politici pre štát robia?  Keďže klesáme  určite skoro nič, aj keď štvrtine občanov to nič nehovorí a sú presvedčení, že sú v nebi.

O schopnosti vlády svedčia aj akty  „výjazdové rokovania vlády“ – vždy v meste, kde chce vláda poskytnúť nejaký „úplatok“ namiesto toho, aby rokovala odborne. Aj hocijaká polodebilná skupina ľudí dokáže v svojom ústredí na základe odborných skúseností a informácií kvalifikovane rozhodovať o akomkoľvek probléme a nepotrebuje sa vyvážať s „troškou“.  

A ešte jeden aj slovenský fenomén: ľuďom, štvrtine voličov treba hovoriť, čo chcú počuť toľko raz, že napokon tomu uveria.

vraj právny štát a demokracia...“ Tu sa mi núka priama paralela s našim „slávnym“  februárom. Napriek tvrdej  komunistickej diktatúre, ktorá sa dostala k moci,  vždy išlo iba o omieľanie pojmu ľudová demokracia a „ľud“ to všetko dovolil – práve preto sme sa dostali tam, kde sme.

Vyšetrovanie. Milión € za informácie. Ten chlap si trvale robí srandu z občanov.  Z akého dôvodu sa rozhodol za DANE  občanov  urobiť takýto krok (nakoniec takýchto krokov je kopa), ktorý o ničom efektívnom nehovorí. A prečo? A prečo sa ON  mieša do vecí ktoré nie sú v jeho náplni funkcie. Na to sú predsa orgány ktoré to majú robiť a ktoré sú (mali by byť)  zodpovedné. Prečo sa takýmto spôsobom mieša do kauzy zavraždenia?  Treba aj tu hľadať paralely niečoho podobného z éra mečiara.  Tváriť sa bojovne  za odhalenie vraždy je jedna vec a naozaj mať záujem to vyšetriť vec úplne iná, čo je v tomto prípade platí nepredstaviteľne presne. Ako riť na šerbel!  Predvádzať sa pred kamerami  svojim primitívnym egoizmom a arogantne nadávať na opozíciu a vlastne kdekoho a spájať ju s trebárs aj s  imperializmom je – pokojne  to môže byť aj tak, že chce silou mocou ešte zakryť niečo čo už teraz veľmi, veľmi smrdí. Fico: "spájanie nevinných ľudí (z jeho okruhu) s vraždou je politikárčenie. Opozícia kriminalizuje koalíciu..."   To kto vyvolal svojou robotou takúto situáciu? Kto v hlavnej miere vytvoril takýto systém spravodlivosti na Slovensku?    

A kdejaké, s prepáčením sračky  – kiska, sulík, radičová ....  a vlastne týka sa to troch štvrtín národa..,  ktoré fico nevyšetril (a mohol a mal, keď mali podozrenia!) sú oproti tomu, čo je teraz  rozsahom a významom jedno makové zrnko proti kilu maku

Sú dve možnosti vývoja: buď polícia nájde rýchlo vraha a potrestá „biznismenov“ napojených na Smer, alebo, alebo nech ide celý tento systém tam, kde patrí.

Prečo SNS váhala s akýmkoľvek vyjadrením – a prečo vlastne doteraz je tak primitívne – ponižujúco - smiešne ticho?  No, môžu byť dva dôvody. Prvý je totálna bezradnosť a obmedzenosť  strany. Druhá je bezradnosť reagovať z dôvodu, že ide jedine o prachy. Prachy SNS, a jej politikov kvôli ktorým jedine šla do vlády, aby bola pri rozdeľovaní financií domácich aj cudzich (pôdohospodárstvo, poľnohospodárstvo, školstvo, armáda).

Sobotňajšia beseda:   min. vnútra kali –  Krajňák, nedeľňajšia kali – Nicholsonová  a nedeľňajšie smiešnoprimitívnohlúpe  vyjadrenie premiéra a kapitána bola symbolom  toho smradu. .... kali:  „  teraz sa chcem venovať hlavne vražde, ostatné potom  ....."  -  chápete tú podstatu? Tie hlúposti(?)  – riadenie rezortu nespočíva v tom, že sa rieši iba jedna vec, aj keď môže na prvý pohľad byť prioritou, ale v tom, že rezort funguje (nie minister!), čo znamená, že sa rovnako vážne riešia všetky trestné činy.

A možno aj volič, na papieri  plnoprávny človek bude raz schopný zodpovedne dávať dôveru, ale aj trestať pri zlyhaní.  Akéhokoľvek politika. A nie nechať ho dlhé roky, kým nezačne smrdieť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Keď to príde k nám, budem kričať ako prvý

Ad: Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru.

DOMOV

Rybanič chce posudok z európskeho súdu

Rybanič chce názor Súdneho dvora Európskej únie.


Už ste čítali?