Otvoriť, alebo zatvoriť obchody vo sviatok

Autor: Ján Derďák | 11.1.2017 o 21:05 | Karma článku: 5,42 | Prečítané:  805x

Taká, pre Slovensko typická zimná sezóna. s nádychom, ako inak aj politiky. V dnešnej poobedňajšej diskusii nejaký pán Podmanický prezentoval návrh zákona, ktorý

by zakazoval vlastne niečo, čo si ľudia vyberajú sami – v tomto prípade vo voľnom čase návštevu obchodu. Či už s rodinou, alebo sám, nie je dôležité.  Za ten dôležitejší jav pokladám to, čo v predmetnom návrhu vôbec nezaznelo. Prečo? A je naozaj také dôležité vôbec konzultovať niečo také, že čo môže človek robiť cez víkendy a sviatky s kdejakými, nazvem to zainteresovanými stránkami ako sú zamestnanci obchodu, politické strany, podnikateľské subjekty? A prečo práve teraz?

      Jedna z dôležitých otázok: čo má teda ten zákazník, ktorý chodil nakupovať v nedeľu vlastne robiť v tom čase:

  • Spať horepupkom na gauči?
  • Venovať sa deťom?
  • Venovať sa partnerovi
  • Pozerať TV, alebo video?
  • Alebo ísť tráviť voľný čas tam, kde to chce strana a vláda?

Máme plné ústa akýchsi deklarácií o slobode – tak prečo nenecháme toho občana, nech si robí čo chce vo svojom voľnom čase

Máme plné ústa akýchsi deklarácií o slobode – tak prečo nenecháme kdejaké právnické osoby nech podnikajú ako chcú a dodržiavajú zákony o podnikaní a odvádzajú dane.

        ALEBO:  keď zákon, tak zákon!!!  Nech vo sviatok nepracujú reštaurácie, kostoly, benzínové pumpy, kiná, televízie, cestovanie, turistika, zdravotníctvo, šport  .... všade tam sú v nedeľu ľudia, ktorí sú tam zamestnaní a by mali teda podľa Smeru oddychovať... alebo oddychovať by mali iba tí o ktorých rozhodne Smer? A tí ostatní by mali robiť? A prečo, keď už budú rozhodovať, ako máme tráviť svoj voľný čas, prečo už nerozhodnú aj o tom, čo si máme myslieť, čo môžeme hovoriť, či  môžeme ísť na dovolenky  iba vtedy, keď to bude vyhovovať strane (a vláde), či môže mládež  ísť študovať niekde za hranice, iba keď to strana a vláda, strana a vláda,  strana, strana, strana ..... Nejde to do poriadnej primitívnosti?

Na záver: je hlúpe myslieť si, že niečo, v tomto prípade takýto zákon vypotil nejaký Podmanický iba tak náhodou, z rozmýšľania, ako ešte pomôcť občanom. Alebo pomôcť komu? Alebo zákon bol v šuplíku pre prípad, že sa bude hodiť? A teraz sa môžeme zamyslieť, prečo sa hodí vytiahnuť v podstate primitívny zákon práve teraz a logicky môžu byť iba tieto možnosti:

  1. Chcú prebudiť občanov zo zimného spánku.
  2. Chcú niečo pred občanmi schovať a touto agendou zakryť, aby to bolo oveľa menej nápadné.
  3. Alebo sa iba chcú trochu „na oteplenie“ pohrať a otestovať občanov.
  4. Alebo už sivé mozgové bunky nie sú schopné vyprodukovať nič rozumnejšie.

V rozhovore s pánom Podmanickým zaznelo aj to, koľko odborných rozhovorov  sa uskutočnilo s kdejakými odbornými stránkami, odbormi zástupcami obchodov,  kdejakých asociácií .... čo sa dá pokladať za jednoznačný dôkaz ako sa dá „zabíjať“ dve muchy, čo dve, kŕdeľ múch, úplnými zbytočnosťami a hlúposťami. Nech žije Podmanický!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?