Svet je plný rizika

Autor: Ján Derďák | 6.1.2017 o 9:21 | Karma článku: 4,02 | Prečítané:  425x

Podľa dôverných informácií nemenovanej východnej, východoázijskej spravodajskej vojenskej služby vyplávala na povrch zaujímavá informácia. Koncom roku 2013 rozhodlo ruské vedenie (po sovietskych viacročných skúsenostiach v takejto

stratégii)  o príprave nového spôsobu boja proti, akože triedne nenávidenému kapitalizmu, ako očakávanú (zo strany RF) odpoveď na reakciu sveta( teda hlavne EU) a Ameriky na pripravovanú ruskú anexiu Krymu - nech má Európa vlastné starosti a ešte budú mať (Rusi) aj zábavu a budú mať otvorené ruky na Ukrajinu a ich domáci boj proti moslimizmu  „zapadne prachom“. A budú môcť ľahšie robiť politiku, ktorej rozumejú najviac. Najviac oni – Rusko a najviac občania Ruska. Rozbíjať EU a tešiť sa z hádam totálnej naivity  európskych politikov! Rozbehli akciu v hodnote menej ako  dvanásť miliónov dolárov (čo je doslova zanedbateľná suma – poznámka autora), ktorá mala za účel vychádzajúc z vtedajších vojenských a politických problémov v oblasti  arabského polmesiaca radikálne iniciovať, povzbudiť takzvané „náborové“ hnutie vybraných jednotlivcov pre migráciu do Európy.  Podľa známeho východoázijského denníka,  jeden náborár metódou: ....  „... je tu zle a bude ešte horšie a  v Európe vás čakajú a život je tam plný medových motúzov“  dokáže priemernou taktikou „znáborovať“ niekoľko desaťtisíc ľudí utrápených  vojenským konfliktom v priebehu týždňa, dvoch. A prievozníci - prevádzači dokážu, tam aj v EU,  veľmi rýchlo využiť každú príležitosť k dobrému obchodu (a aj to dokázali – poznámka autora).  A ako sa ukázalo, ešte aj naivná pani Merkel ešte k tomu pridala svoj diel o niečo neskôr, pretože predpokladala, že to bude zhruba tak „bežne“ pokračovať“ .....   A správa pokračuje ďalej: Vzhľadom na dlhoročné pretrvávajúce priateľské vzťahy s Bašarom Asadom (s Asadovským klanom),  budú pripravovať v spolupráci s ním radikálne zvýšenie bojových operácií a výhľadovo začne pracovať na – najprv trochu pošramotení vzťahov s Tureckom, aby s veľkou slávou využila imigračnú vlnu a začala s Tureckom spolupracovať. Obe strany to budú potrebovať. A Bašar s priamou pomocou Ruska rád, bez najmenších škrupúľ  obetuje stá tisícky  pre neho neposlušných vlastných občanov vo vlastnom záujme udržania si „trónu“. A budú spokojné všetky tri strany. Na pripravovanú imigračnú tsunami do Európy využijú aj naivných politických sympatizantov z jednotlivých európskych štátov, ktorí rôznymi spôsobmi prejavujú samobyčujúcu „oddanosť“ bývalému hlavnému článku - Sovietskemu Rusku a pomôžu rozkladať vlastné štáty. Ďalej! Rusko, štát ktorý, z tých „veľkých“ na svete má menej možností vytvoriť si možnosť zabojovať si, testovať vlastnú vojenskú silu aj za cenu totálneho rozkladu Sírie a držať bábkového prezidenta – podobne ako vo Vietname amíci a môcť sa zapájať akože do medzinárodného úsilia o mier, aj keď o mier vôbec nejde. Nie je potrebný. Pre obe strany( pre amíkov aj pseudobolševikov).

A celá akcia bude už pokračovať  vlastnou silou a cestou. Nebude sa dať zastaviť. Ako reakcia na všetko začnú vo svete vznikať rôzne nacionalistické strany, ktorým bude vhodné trochu pomôcť. 

Že to celé niekedy vyjde úplne, niekedy iba čiastočne, je známe. Ešte treba dodať, že je všeobecne známe aj to, že   Rusko sa  rozhodlo znovu ísť najjednoduchšou, vlastnou, odskúšanou cestou – nie „budovať“, ale destabilizovať. Je to najľahšia cesta  využívať nestabilitu vo svete na vládnutie v rodnom štáte. A možno sa uvidí. Zhodou okolností možno bude aj niečo viac.

A na záver trochu úvahy: môže, mohlo to tak byť?

Alebo si budeme si nahovárať, že všetko je pravda iba vtedy, keď je to v médiách? Alebo si naivne myslíme, že iba to je pravda, čo nejaký politik „natrúbi“ priamo, aj cez TV svojím voličom aj nevoličom? A naivne si myslíme, že všetky štáty vytrubujú do sveta svoje stratégie? Ani jeden!!  Že v Turecku sa vraj, možno, akože  pripravoval prevrat a cca päťdesiat tisíc v base hneď na druhý deň (a doteraz skoro dve stotisícky ) bola iba náhoda, alebo jednoznačná stratégia tamojšieho prezidenta, ako plne ovládnuť štát? Alebo veľmi zaujímavá hra s cieľom úplne zmeniť nejaký status quo – dajme tomu v celej oblasti, aj v NATO?

A pokúsme sa odhadnúť  - ktorému jedinému štátu na svete (okrem Daeš-u)  mohol   prospieť podobný vývoj? Že žiadnemu? Ale, no!! Nájde sa zopár.

 

       Je veľmi podobný aj  scenár využívania ďalšej podobnej metódy (jednej z niekoľkých) dvadsiateho prvého storočia pravdepodobne uplatnený aj pri nedávnych prezidentských voľbách v USA  – využívanie hackerskej svetovej špičky na svojské ovplyvňovanie sveta.  A konečne sa  hackerské  ľady („vďaka“ americkým voľbám) prelomili a bude pravdepodobné, že odteraz táto „zbraň“ bude používaná oveľa bežnejšie, ako si myslíme. Na každej strane. Stačilo začať a preukázať, že to tak bolo. a pre nás obyčajných to bude niečo, ako virtuálne hry. ale s možnou katastrofou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?