Rozpočet SR a iné - také slovenské

Autor: Ján Derďák | 4.1.2017 o 9:07 | Karma článku: 7,55 | Prečítané:  822x

Smutné aj smiešne, veselé aj poburujúce zároveň je skoro všetko v našom štáte. Schvaľovali sme nedávno rozpočet (nášho) štátu a išli sme sa div nie „poondiť“ ako je dobre, akí sme dobrí. A pre istotu rozvešiame tisícky bilbordov

po Slovensku s doslova primitívnymi vetami, ako  „...priniesli sme investície... znížili sme nezamestnanosť .... zvýšili sme minimálnu mzdu...držíme slovo...ekonomika rastie...tvrdý zákon proti schránkovým firmám prijatý...zníženie DPH na vybrané základné potraviny...zníženie ceny plynu... vlaky zadarmo....zníženie doplatkov za lieky pre dôchodcov...zvýšenie počtu miest v škôlkach... smer proti korupcii...bratislavský samit posilnil pozíciu Slovenska v EU...platy učiteľov....úroveň zdravotníctva porastie ....dôchodky porastú....

A keď k tomu prirátame „ ....hrdo-odborne-slušne“  nacionalistu, národniara, nacistu (aj keď neviem, aký je to rozdiel)  Danka a v podstate chamtivého Bugára (až teraz sadozvedáme, ako sa dá v politike za moc a peniaze „predať aj vlastnú mater“) v predvolebnej kampani máme krásny štát ako vyšitý. A nejaká skupinka, zopár jednotlivcov bude stále vykrikovať ako bolo niekedy lepšie – však čo,  nevedia čítať tie bilbordy?

Ale dosť srandy, aj politickej. Skúsme tak, nejako zaradom, aj z poslednej doby:

*. Najprv to najdôležitejšie: Bilbordy. Zvýšili sme..., zlepšili sme...., zamestnanosť ... hlúposť(!). Hospodárska  situácia v Európe, svete a podnikateľský sektor, hlavne zahraničný,  to je TO, čo prinieslo tie lepšie výsledky (!!)  a vôbec nie  (nejaký) štát, aj keď v ňom „panuje“ Smer. Štát  má za úlohu chrániť a vyberať dane a spravovať rozumne. To, že práve toto nerobí  to vidí každý, kto používa oči a rozum.

* Príspevok na stavbu bytov – pokiaľ bude akákoľvek vláda a Fica nevynímajúc hľadať v tomto nejakú zásluhu tak konečné riešenie by bolo, aby sa tí všetci pobrali preč zo štátu a nech sa tu vláda „zadrhne“ s tým, že nebude mať kto vôbec robiť na tento štát. výsledok nakoniec vidieť už teraz – teda nie zásluha, ale hanba, že tak málo. História nám to spočíta. Aj tým, ktorí nevedia počítať.

*Zdravotníctvo – doslova iba primitív nedokáže zhodnotiť úroveň, vývoj zdravotnej starostlivosti za posledné roky. Na akože chválu smeru slúži iba to, že nezabudli aj túto oblasť spľundrovať.

*Stavba diaľnic a ciest – aj tu potrebuje ešte niekto vysvetľovať a chápať ako sa „stavajú“ diaľnice smeru na Slovensku?  Nie je postavený jediný štandardný tunel – v Alpách sa ich človek nejde dopočítať.

*Reforma obrany: pokiaľ sa bude chcieť ryžovať  a korupčne ryžovať aj tu – a tých podozrení je habadej, tak sa nepohneme ani o krok až nás budú musieť vyhodiť pre neschopnosť dávať na obranu aspoň približne toľko, ako oni (%)  a ponechať napospas.

* Daňové a odvodové zaťaženie je najvyššie v EU – a my tu ideme sa rozdrapiť, ako nejakí „pominutí“ akí sme dobrí.  A napriek tomu, že platíme dane ako šibnutí – a nemáme na nič. Ako je to možné, že to nevadí štvrtine voličov vo voľbách? Jeden z faktorov nám tu zanechala mečiarovská tlupa – počet kdejakých úradov a teda aj zamestnancov, ako v štáte so štyridsiatymi miliónmi občanov. A to treba živiť!  Samozrejme z daní. Našich. Tí terajší? Vymyslia hocičo, len nech občan platí a platí a platí. A stále bude málo na všetko.

* Vraj máme horšie dôchodky ako Rumunsko a Bulharsko. A za to máme liezť akejkoľvek strane  prepytujem do zadku?

*Reformy v školstve?  Pri akomkoľvek slove reforma by bolo vhodné uvažovať s nejakou reformou, zmenou k lepšiemu. Všetky, opakujem všetky takzvané reformy od čias Slafkovskej a Mikolaja (alebo ako sa volal) cez Jurzicu, Ftáčnika, nejakého maďara, akademika, až po malého úradníckeho nacionalistu – všetci sa vždy tvárili ako experti a výsledok? Vždy nijaký! Čo nijaký – horší! Čím ďalej, tým sú výsledky horšie, slabšie. A tak nás aj berie svet. Symptóm typický pre politické videnie, vlastne čohokoľvek. Naše reformy školstva sa v tom podstatnom ponášajú ako vajce vajcu: reforma chce vždy iba uľahčiť, zľahčiť  štátny, školský,  študentský aj rodičovský život, tak aby boli všetci spokojní a výsledok? Porovnateľná úroveň s ostatnými štátmi? Klesáme! Pritom výsledok je skutočnosť: naša úroveň v hodnotení hádam celého sveta je trvale klesajúca. Trvale a alarmujúco. A mládež odchádza.

A ja si dovolím dodať: pokiaľ nebudeme zvyšovať zodpovednosť a náročnosť  štúdia detí a mládeže nepostúpime ani o krok. Môžeme vymýšľať čokoľvek. Aj dať osobitného asistenta každému, opakujem každému jednému žiakovi a študentovi. A zaujímavý je aj fakt, že tie reformy robia stále skoro tí istý odborníci (teda len minister sa mení...)

*Fico, Kali a projekt na vyriešenie imigrantskej krízy:

Zase jeden zo smiešnych pokusov vlády „blysnúť“ sa pred Európskym spoločenstvom. Ostatnými štátmi v EU. Skončil úplne smiešno-hlúpo, ako obrovská väčšina nápadov, ktoré vyprodukovali naši politici. Ale, nie to je zábavné. Nie to, ale to, ako sa k nášmu (teda návrhu, akože našich politikov stavia „národ slovenský“). Teda aby bolo jasno, vychádzam z faktov že:

1. Slovenský politický predstavitelia majú pramalý politický rešpekt (s výnimkou prezidenta a ešte zopár „menších“) v rámci EU. Môžeme analyzovať všetky príspevky, môžeme sa rozčuľovať  – ale závery to potvrdzujú. A to nie je žiadne vyjadrenie vyžadujúce diskusiu a názory diskutujúcich. To proste tak je. Vidíme to dennodenne.  Alebo my to vidieť nechceme. Teraz sa samochválime ako výnimočne sme zvládli predsedníctvo v EU, ako keby všetky doteraz predsedajúce štáty boli horšie. Vyjadrenie premiéra: „... naša krajina hostila ako predsedajúca 10 (20?) zasadnutí ....“. Súhlasím  a môžem iba zdôrazniť slovo  „hostila“. Všetci vieme, čo znamená slovo hostiť, pohostiť.

2. Vyjadrenia slovenských predstaviteľov sa v EU berú takmer ako, no, ako nejaký folklór. Posledný pokus našich, premiéra a Kaliňáka s vypracovaným projektom, ako „riešiť“ imigrantskú krízu to v plnej nahote potvrdzuje, hoci sa dá povedať, že veľakrát sa dá dosiahnuť oveľa lepší výsledok diametrálne inou stratégiou.

3.napriek kdejakým u nás „savychvaľovním“ o mimoriadnych úspechoch sa v skutočnosti nekoná absolútne nijaký zázrak. Takmer vždy sa môžeme dozvedieť, že všade inde to funguje lepšie.

A teraz záver:

Slovenským politikom vôbec nemôže ísť o Slovensko, ale iba o vlastné záujmy, čo potvrdzujú všetkými vlastnými  krokmi, pretože v akomkoľvek inom prípade by to vyzeralo úplne inak.

Slovenským politikom lepšie povedané ich nápadom (napríklad aj takým projektom riešenia migračnej krízy – nie riešením takým, ktorí sa stretne s úspechom) verí jedine tá zhruba štvrtina voličov, pre ktorých celé to divadielko súčasní politici predvádzajú.

Je to všetko postavené na hlavu, ale nebyť súčasnej opozície reprezentovanú kdejakým Sulíkom (ktorého si ako premiéra naozaj neviem predstaviť) a Matovičom, ktorí vlastne aj bez strany, predsa len zastupuje solídny počet občanov, ktorý mu dali hlas vo voľbách - občan Slovenska by sa nedozvedel nič z prúserov pri riadení štátu a kdejakí imaginárnovirtuálni  diskutéri by konečne mohli iba vychvaľovať a vychvaľovať   marxisticko-leninsko-putinovskú  „sociálno“-kapitalisticko-socialisticko-KGBácku stratégiu so všetkými dôsledkami. Bohu vďaka aspoň za to.

Akýkoľvek reklamný šot (teda každý!) v ktorom sa hovorí o tom koľko postavíme, alebo urobíme z prostriedkov EU zďaleka smrdí korupciou a obohacovaním sa a štát, opakujem náš vlastný štát a ani zďaleka nie „Brusel“, vytvoril systém, ktorý vždy chce  oklamať aj EU pravidlá. A nie EU, ale predovšetkým sami sme si na vine, že je to tak, ako je. Za fakt považujem aj skutočnosť, že pošpinenie akejkoľvek povesti štátu ma na svedomí práve vládnuca klika, ktorá navyše doslova sprznila štátny právny systém a tým vytvorila podhubie produkujúce rasizmus, neznášanlivosť, aj prihlúple riešení, aj migrácie. A nielen migrácie. Dokonca máme  v štáte aj veľké osobnosti, politikov aj napríklad umelcov, ktoré si úplne zamieňajú štát za džungľu – preferovaný systém SAMCA, OBERSAMCA v politike je v samej podstate existencie štátu  jeho najhlúpejšia alternatíva.  A vyskakovanie typu „... vzdávame sa samostatnosti, alebo Brusel nám berie naše kompetencie .....“ Pokiaľ si neuvedomíme taký fakt, ako že 85% našich štátnych investícií pochádza z EU kde nám bohatšie štáty platia (a my iba smiešne vykrikujeme a pripomíname tým iba niektorých našich tmavších spoluobčanov z osád)  a bez toho by sa náš štát  hádam sám od seba rozpadol a my ideme vyskakovať a dávať ultimáta a rozumy tým ostatným..... buďme, ale bez ich peňazí zodpovednými hrdinami –  a buďme pre mňa za mňa aj hrdí. Inak by asi naozaj bolo za uváženie – čo s takým „samosapľundrujúcim“ štátom – lebo: ..... „...sme poslední, sme na konci, najviac sa spoliehame, že nám niekto niečo podhodí, dá a pritom sami si to rozkrádame....“ a nejakého matoviča máme iba, ešte tak na zakrývanie vlastnej neschopnosti ako národa.

 

 

Ty, syn človeka, obývaš dom plný rozporov – majú síce oči, aby mohli vidieť, ale nevidia a majú uši, aby mohli počuť, no nepočujú – lebo oni sami sú domovom rozporov (Ezechiel, kap. 12, verš 1-2)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania sa vlečie už šesť rokov, zatiaľ bez výsledku

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?