Bojové skupiny na Slovensku

Autor: Ján Derďák | 5.4.2015 o 17:28 | Karma článku: 7,58 | Prečítané:  2118x

Aj toto je jedna z veľmi rýchlo zabudnutých tém. Tak, ako je u nás zvykom. V celej tejto kauze spred pár týždňami sa objavil  nový fenomén našej zvrhlejšej doby.

Niežeby niečo také, ako špeciálne bojové prípravy mladých doteraz nebolo, ale nebol to taký psychopatický jav, ako v súčasnosti. Po niekoľkých desaťročiach relatívneho (?!) pokoja vo svete nám odrazu vyskakujú vojny ako – z ničoho nič. Dokonca aj u nás, najnovšie nejaké „bojové skupiny“ sa vraj pripravujú.  Pamätáme? Niekedy to bola „hlinková“ garda, potom špeciálny partizáni (nie celkom tí povstaleckí), potom  milície a teraz vraj nejaké bojové skupiny.  A vždy to boli skupiny presadzujúce vyslovene protinárodné záujmy. Aj tentoraz, evidentne v štýle, ani nie  proruskej, ale doslova putinovskej  orientácie. A štát nič.  Ba dá sa povedať, že sa bude správať ako tie tri opice (neviem, nepočujem, nevidím), ale všetko je tolerované. Asi s  úmyslom využiť tieto „skupinky“ v budúcich strategických európskych politických  hrách (geopolitických – podľa nejakého pubertálneho poslanca Blahu).  Že aj v tomto prípade sa tento štát sa správa ako nesvojprávny? No a čo. Však na pár miliónoch v strednej Európe nezáleží. Hlavne, že sa môžu vyblázniť naši, aj naši virtuálni diskutéri, alebo zakomplexovaní virtuálne alebo aj naozaj bojachtivý špecialisti. A celá akože bublina, s existenciou tých „bojových skupín“ tak, ako zaberala dva tri dni na našej mediálnej scéne upadne čochvíľa do úmyselného zabudnutia, rovnako ako iné, svojim významom už na prvý pohľad aj ďaleko presahujúce život tohto štátu. Svedčí to aj o mentálnej úrovni našej žurnalistiky, aj o schopnosti parazitovať na štáte aj takýmto spôsobom. Aj ľud určite zabudne, alebo si zobral tiež vzor z tých populárnych troch opíc. To je tiež jeden z tých „zmutovaných“ príznakov demokracie na slovenský, alebo presnejšie na klasický postkomunistický spôsob. A nastupuje ďalší akože demokratický fenomén, ktorý dokonca uznáva aj národ. Teda väčšina. A čo na to štát? Tento štát? Aj v tomto prípade, v prípade činnosti týchto bojových skupín:

Podľa súčasnej legislatívy je všetko v poriadku. Podľa súčasnej legislatívy nie je táto činnosť "postihovateľná"!

A teraz ako zvyčajne.   Jediná možnosť  sebauspokojovania: legislatíva nám to (a skoro na všetko) svojou odpoveďou,  obyčajne ústami zrejme psychicky ohlúpnutých hovorcov dáva veľmi podobné odpovede.  Z čoho úplne logicky vyplýva  poznanie, že:  LEGISLATÍVA  tohto štátu JE  ZLÁ. Evidentne! A odrazu zisťujeme, že podobných prípadov ( ...legislatíva nám to neumožňuje, ... legislatíva nám to nedovoľuje...  je to v súlade s legislatívou... všetky kroky sú v súlade s platnou legislatívou..) je pomerne dosť a tak sa vlastne veselo kradne, klame, korumpuje.... Takýmto spôsobom sa spravuje tento štát. Vymyslí sa zákon s cieľom, aby akýkoľvek „blud“, ktorý sa  môže v budúcnosti  realizovať,  vo väčšine tá správna strana mala možnosť   využiť a vzhľadom na rafinovanosť zákona bude vedieť, že to vždy bude v krajnom prípade iba bu-bu-bu. A život pôjde veselo ďalej. To „veselo“ zdôrazňujem. A čo je najveselšie? Hlasy voličov úplne jasne deklarujú, že im to vôbec nevadí. Ba dokonca im to nebude vadiť ani keď im, nám, budú kdejaké armády šliapať po tvári. Pretože tak to bolo doteraz vždy.  Jediná možnosť vyhnúť sa tomu sebaprzneniu je zodpovednosť pri voľbách. A branie na zodpovednosť (aj to, že to vraj "legislatíva nedovoľuje") v tých voľbách politikov.  A život pôjde veselo ďalej. To „veselo“ zdôrazňujem. A teda: malá armáda, veľká armáda, cudzia skupina...  každá je dobrá, keď robí obranu štátu. A čo tá naša? Keď zadubčí akákoľvek okolitá, aj spoza Dona určite sa vzdáme. možno s radosťou.  Alebo keď sa poriadne napijeme a sadneme do tankoch tak všetko porazíme. Hijó!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?