Hurá, nech žijú slovenské odbory. Pcha!

Autor: Ján Derďák | 9.5.2014 o 21:14 | (upravené 9.5.2014 o 21:20) Karma článku: 14,09 | Prečítané:  972x

Vláda, teda pardon – Fico sa zhodol s odborármi, že treba zvýšiť minimálnu mzdu. Pekná myšlienky – iba ako zvyčajne dosť blbá.  Možno primeraná v rámci voľakedajšieho prvého mája. Ale odmysliac si veľmi peknú myšlienku – zvýšiť minimálnu mzdu na 400 €, nutne sa musia vynoriť aj myšlienky ako:

-          Už niekedy pomohli odbory vyriešiť nejaký problém v tomto štáte?

-          Zníženie stavu nezamestnaných a zamestnaných v nedôstojných podmienkach je jednoznačne v kompetencii  štátu teda vlády. Naozaj je? A štát robí naozaj niečo, alebo sa tak iba tvári?

-          Kto môže vytvárať reálne pracovné miesta? Štát – ktorí to financuje z našich daní alebo zamestnávateľ, ktorý to nebude financovať z našich daní?

-          Aký význam  - pri vysokej miere nezamestnanosti má úsilie a opodstatnenosť odborov, ktoré fakticky  svojou činnosťou sú  namierené proti znižovaniu nezamestnanosti – a teda proti nezamestnaním, hlavne v tých „biednych“  regiónoch ktorých je na Slovensku abnormálne veľa?

-          Ako pomáhajú a pomohli svojimi protestmi odbory v Grécku, Španielsku, Taliansku ..... dostať sa z akého - takého marazmu?  Nemala by  zodpovednosť byť takmer jednoznačne  iba na pleciach vlády a teda tých, ktorých si ten ktorý národ dobrovoľne zvolil? A nemali by niesť svoje dôsledky nakoniec aj tí, čo tak „múdro“ volili?

-          Je schopná, múdra taká vláda, ktorá poskytuje obrovské takzvané stimuly pre vybrané firmy – z našich daní -  a nie je schopná vytvoriť, naštartovať taký systém podnikateľského prostredia v štáte, ktorý sám o sebe pritiahne nové investície a umožní rozbeh ?

Asi  je to ťažké pochopiť. Alebo ľahké, keď je manipulovateľný národ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?