Hurá, nech žijú slovenské odbory. Pcha!

Autor: Ján Derďák | 9.5.2014 o 21:14 | (upravené 9.5.2014 o 21:20) Karma článku: 14,09 | Prečítané:  981x

Vláda, teda pardon – Fico sa zhodol s odborármi, že treba zvýšiť minimálnu mzdu. Pekná myšlienky – iba ako zvyčajne dosť blbá.  Možno primeraná v rámci voľakedajšieho prvého mája. Ale odmysliac si veľmi peknú myšlienku – zvýšiť minimálnu mzdu na 400 €, nutne sa musia vynoriť aj myšlienky ako:

-          Už niekedy pomohli odbory vyriešiť nejaký problém v tomto štáte?

-          Zníženie stavu nezamestnaných a zamestnaných v nedôstojných podmienkach je jednoznačne v kompetencii  štátu teda vlády. Naozaj je? A štát robí naozaj niečo, alebo sa tak iba tvári?

-          Kto môže vytvárať reálne pracovné miesta? Štát – ktorí to financuje z našich daní alebo zamestnávateľ, ktorý to nebude financovať z našich daní?

-          Aký význam  - pri vysokej miere nezamestnanosti má úsilie a opodstatnenosť odborov, ktoré fakticky  svojou činnosťou sú  namierené proti znižovaniu nezamestnanosti – a teda proti nezamestnaním, hlavne v tých „biednych“  regiónoch ktorých je na Slovensku abnormálne veľa?

-          Ako pomáhajú a pomohli svojimi protestmi odbory v Grécku, Španielsku, Taliansku ..... dostať sa z akého - takého marazmu?  Nemala by  zodpovednosť byť takmer jednoznačne  iba na pleciach vlády a teda tých, ktorých si ten ktorý národ dobrovoľne zvolil? A nemali by niesť svoje dôsledky nakoniec aj tí, čo tak „múdro“ volili?

-          Je schopná, múdra taká vláda, ktorá poskytuje obrovské takzvané stimuly pre vybrané firmy – z našich daní -  a nie je schopná vytvoriť, naštartovať taký systém podnikateľského prostredia v štáte, ktorý sám o sebe pritiahne nové investície a umožní rozbeh ?

Asi  je to ťažké pochopiť. Alebo ľahké, keď je manipulovateľný národ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?