Boli voľby boli. Aj budú.

Autor: Ján Derďák | 19.12.2013 o 12:39 | Karma článku: 12,44 | Prečítané:  383x

A už je to zopár týždňov chvalabohu za nami. Voľby. Voľby ako spasenie. Pre niektorých Síce iba do VÚC, ale predsa len voľby.

Je všeobecný fakt, potvrdený aj pred pár dňami, že veľkej väčšine obyvateľstva je celá štruktúra, poslanie a význam VÚC neznámy, ukradnutý, rovnako ako blízke prezidentské voľby, aj voľby europoslanecké, ktoré sa tiež na nás blíži. Možno ich to zaujíma ešte tak pred voľbami v rámci predvolebného cirkusu, ktoré je u nás zásadne niečo, ako reality show. Nakoniec, aj všetky doterajšie a myslím, že aj parlamentné voľby to jednoznačne potvrdzujú.. Veľa ľudí odrádzalo, odpudzovalo práve to, čo sa v politike robí. Načo slúži politika. A komu. Reality show. Nie z pera televíznych tvorcov, ale z pera politikov. Aj keď je celá politická scéna prakticky doteraz iba o vyžieraní, okrádaní štátu, majetku a cash-u, nič to nemení na skutočnosti, že v tomto roku sa nám znovu, poniektorým s nadšením, poniektorým so zaťatými zubami, poniektorým s očakávaním vodopádov prázdnych rečí bolo treba poskladať na politickú zábavu. Zábavu pre občanov, ktorú si musíme my, občania doslova aj zaplatiť.

Pre ilustráciu našej „radostnej prítomnosti“ ešte malá nedávna správa: vraj dôvera v politikov na Slovensku je jedna z najnižších na svete. Tuším zo desať štátov je ešte za nami. Pred nami je ten veľký zvyšok zo zhruba 145 štátov , pokiaľ si to ešte ako tak pamätám. Ďalšia bežná správa: korupcia. Ďalšia: klientelizmus, mrchavé súdnictvo. zdravotníctvo. Ďalšia, ďalšia, ďalšia....

Ešte jedná správa. Na zamestnávanie sa vraj vyčerpalo 60% z EU peňazí. Nejaký ministrík práce a sociálnych vecí trepe, že vďaka ním, teda jeho ministerstvu a jemu sa podarilo zamestnať šesťdesiat tisíc ľudí. Že vraj ide (iba) o „menej kvalifikovaných“

Je však zaujímavé, že celkový počet nezamestnaných ostáva stále na rovnakej úrovni a keď (matematicky) od (alebo k) počtu nezamestnaných pripočítam:

- administratívne vyhodených zo stavu nezamestnaných

-   nezamestnaných, ktorí mohli odísť alebo museli, do predčasného, alebo ozajstného dôchodku

- nezamestnaných, ktorí si sami robotu pohľadali v zahraničí. Hlavne mládež,

tak výsledok je jasný. Napriek chorej snahe ministra znížiť, respektíve zvýšiť počet zamestnaných vládou a ministrom sa ukazuje a vždy bude ukazovať, že vláda nie je na to, aby zamestnávala. Zamestnávať musia zamestnávatelia.Keďže sa zvýšilo – podľa ministerstva, zamestnanie, zastúpenie „menej kvalifikovaných, nutne sa muselo znížiť zamestnanie kvalifikovanejších. Pekná vyhliadka do budúcnosti.

Ďalšie motivácie „správne voliť“ – Školstvo. Je v háji – už je to aj oficiálne potvrdené. V kontexte s vyššie uvedenými, prakticky faktami je tento školský bordel pravdepodobne politicky riadený. Čím menej vzdelaný národ tým lepšie. Čím viac vzdelaných odíde za hranice, tým tu ostane menej vzdelaný národ. A čím menej vzdelaný národ tým môžeme brať z „Bruselu“ podľa vyššie spomenutého viac eurorofondov na zamestnávanie .... Aj v slovenčine, aj v prírodovedných predmetoch aj v matematike. Aj v politike. Hanba!

Ale pozor - to nie je celkom výsledok práce toho čo volíme, teda nejakých poslancov, to je výsledok „práce“ voličov. Vedia a hovoria o tom, že nedôverujeme politikom – a ako naschvál, znovu volíme bez akýchkoľvek morálnych škrupúľ. Že nevieme celkom presne o čom to je!? Však to je práve to. Práve preto je to tie spomínané miesta na chvostoch všelijakých hodnotení na svete. Vieme si to vôbec predstaviť? Čo to znamená, že sme v takej smutnej skupine posledných štátov sveta? Pravdepodobne si to nechceme priznať, tento jav, ale je to fakt.

Netvrdím, že kandidáti za to plne môžu, že je to tak. Za prvotný faktor pokladám celú politickú „atmosféru“ prakticky od vzniku republiky. Nakoniec aj to svedčí o „štátnickej zvrátenosti“ mocných pri zrode tohto štátu. Mečiara aj Gašparoviča a slepote nás občanov, že sme to už vtedy nechceli vidieť a chápať. Chápať, pochopiť celý tento „zdivený“ systém riadenia štátu. Že je to fakt, vidíme dennodenne. Na všetkom tom, čo by mal štát robiť a nerobí, aj na tom, čo štát robí a nemal by robiť. A že tento „Cirkus štát“ si vlastne musíme aj sami platiť - to iba podtrhuje celú zvrátenú logiku.

Skoro celé Slovensko sa takmer „priblblo“ čudovalo úspechu kandidáta Kotlebu v srdci Slovenska. A po voľbách takmer sto percent všelijakých analytikov analyzovalo iba to nepodstatné. Za to podstatné považujem a nielen ja, fakt, že občania mali plné zuby doterajších politikov a proti nejakému nominantovi – to je jedno z akej strany, by zvíťazilo, parafrázujem jedného pána, aj vrece zemiakov. Podstatné je to, že si už konečne pravdepodobne začínajú aj poniektorí voliči a zatiaľ iba v srdci Slovenska a  v Bratislave uvedomovať, že takto, ako to ide, ísť ďalej nemá a že to môžu zmeniť iba oni. Teda my. Aj za cenu prvotných ťažkostí.

Ešte dodatok: Fico dostal nedávno nápad pre riešenie rómskej otázky. A chce byť prezidentom. Riešenie nebankoviek počká. Bolo treba aj bandu nezodpovedných paraglaidistov prevážať z Iránu. Ktovie prečo? A Paška sa správa stále presne tak, ako doteraz. On iný nebol. Nikdy. Ani za boľševika. Stredoslováci majú plné zuby sľubov a istôt. Kto bude nasledovať? Aj Thajsko má dosť pľundrujúcej politiky, státisíce v uliciach. Bulharsko má veľmi pravdepodobne tiež toho dosť, tiež ľudí vuliciach. Možno čochvíľa to buchne aj v Rumunsku Ukrajina má plné, plné zuby zbastardenej politiky. Kto bude nasledovať? Žeby syndróm sociálneho štátu? Pekná perspektíva! Osud?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?