Slovensko dnes

Autor: Ján Derďák | 9.12.2012 o 9:30 | (upravené 9.12.2012 o 9:40) Karma článku: 16,22 | Prečítané:  386x

Krásne sa rozbehla slovenská občianska a politická  scéna. Aha ho! A že vraj nič nové. Všade je „pokoj“ – už osem mesiacov. No?

Rozbehnúť sa to už rozbehlo. Školstvo už nevydržalo s nervami. Nervy rupli už zase zdravotníctvu. Predpokladám, že hojná armáda živnostníkov tiež niečo „vyvedie“ a bude nasledovať občianstvo. Ale nech je radšej pokoj. Ale ako? Treba si uvedomiť, povedal by som niekoľko základných faktov, ktoré kdejakí politici a ostatní podaktorí diskutujúci (na blogoch) ešte stále nie sú schopní si uvedomiť.

Sme (akože tento štát) na chvoste Európy v korupcii. Sme (tento štát) na chvoste Európy vo vymožiteľnosti práva. Sme na chvoste Európy skoro v každom občianskom kritériu, zárobkoch, morálke, správaní . . . to všetko by malo dvíhať politické zadky zo stoličiek a konať. Malo.

Štát ide platiť „pálky“ z prehratých súdnych sporov, ktoré si vládna moc sama spôsobila – a ona si ide nahovárať, že je všetko v poriadku. To iba tá zlá svetová kríza je na vine!!

Štát namiesto toho, aby šetril, ide míňať, kupovať, vzhľadom na súčasnosť – blbosti. Zdravotníctvo je v kŕčoch, ale štát ide práve teraz kupovať zdravotné poisťovne. Vopred vytrubuje, že chce ich kúpiť a druhá strana si práve preto môže mädliť ruky pretože na tom môže iba zarobiť. Oni to nemajú záujem predať – iba kupec chce silou mocou kúpiť. Tak čo, nech teda „cvaká“.

Mládež zo škôl chce čím skôr po ich absolvovaní  ujsť mimo republiku. Možno radšej hocikde, ako doma.

Iba v štáte so stopercentnou diktatúrou je možné to prežiť, ale nie v Európskej únii.

Čo s tým? Ako to dá pochopiť a ako sa dá na to nájsť rozumné vysvetlenie a pochopenie.

Nie je to všetko fest choré, keď chyby hľadáme všade inde, v iných vládach a v druhých, iba nie v sebe? Na „kieho elementa“  sa pchá akákoľvek strana do spravovania štátu, keď sa chce iba vyhovárať.

 

Posledný prípad. Nemocnica v Žiline.

Aj tento prípad ukazuje na celý systém, v tomto prípade zdravotnej starostlivosti. Je tam nenormálne veľa všelijakých osobných záujmov a doktorská „obec“ je na dne. Aj štát ako prevádzkovateľ zdravotnej starostlivosti.

Namiesto kvalitatívneho – racionálneho prístupu smerácke hlavy konajú:

Glvač sa vyhráža a zároveň preveluje svojich doktorov do Žiliny. Čo logicky vychádza, že vojenských doktorov je podstatne viac, ako by malo reálne byť – a tam je ticho. Tam je, akože pokoj. Tam nie je treba racionalizáciu?

Zelenská pribehne z Bruselu a okamžite "koná". Ruší štatút (nejakej fakultnej) nemocnice, čo je tiež vlastne vyhrážka. Nie robiť poriadky v zdravotníctve, kde je bordelu pomerne dosť, ale robiť ... no, každý robí iba to čo vie. A Zvolenská tiež. A my sa máme sa na čo tešiť. Vyzerá to tak, že podobne sa bude racionalizovať zdravotníctvo po celom Slovensku.

Kaliňák má pravdepodobne tiež kopu predimenzovaných zdravotníkov a aj ten bude chcieť „pohnúť“ z riešením. Tiež po svojom. So svojimi doktormi.

Riaditeľ nemocnice v Žiline. Tiež jeden z tých akože múdrejších, keď bol schopný si za poradcu zobrať diletanta a privatizéra z Čiech. A zároveň robí žilinský riaditeľ vrcholového manažéra aj v nemocnici v Kežmarku. A to všetko sa (vraj) dá. Však aj politici sú takí podobne múdry. A múdrybohabojný slovenský národ, teda aspoň tých 44 percent to pekne chápe a schvaľuje.

Ten bordel, ktorý pod rúškom, akože uťahovania opaskov pre svetovú krízu začína na Slovensku konečne naberať tie kontúry, ktoré nemohli byť robené hneď po voľbách, ale časovo až teraz. Najprv sa, akože, preberala moc s vehementnou kritikou na predchodcov a teraz – hop na všetky možné funkcie. A pijavice začnú nasávať. trochu podobne ako je zvykom. Kríza – nekríza. Vládnuť sa musí!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?