Poučenie z Londýnskej olympiády. Pre Slovensko ako vyšité.

Autor: Ján Derďák | 21.9.2012 o 8:05 | (upravené 21.9.2012 o 8:15) Karma článku: 6,37 | Prečítané:  727x

Už pred pár týždňami sa skončila jedna zaujímavá akcia, ktorá pritiahla k obrazovkám podstatne viac ľudí, ako by si STV-RTVS zaslúžila. Ale nech. Bolo to v záujme nás. Aspoň sme si oddýchli – pravda nebolo to také niečo ako hokej, ale čert ho ber. Aspoň sme videli športový svet. A svet videl nás.

Ale aj pri tejto akcii sme sa presvedčili o tom, ako Slovensko dokáže využívať tých zopár možností, ktoré jej osud do cesty postaví.

  1. Koľko rôznych kultúrno – spoločensko – športovo špecifických aktivít sa uskutočnilo v Slovenskom dome v rámci OH ?  Že všetko platil štát a možno aj niekto iný nie je možno ani tak dôležité,  ako to, aká bola štruktúra nákladov. Ale to slovenský človek radšej akosi vždy prehliadne. A Bác ho! Včera sa konečne objavilo to, čo je pre Slovensko charakteristické. Aspoň v spravodajstve TV. Pre tých čo „nepozerali“ – už sa to znova hemží podvodom, možno podvodmi.
  2. Športové výsledky. Tentoraz  z rôznych dôvodov viac ako zvyčajne aj pohoreli. Nie, že by sme nechceli. Verím, že  športovci chceli. Teda aspoň niektorí. Ale! Ale ako už viac krát sme boli svedkami, že vôbec nestačí mať  ambiciózne reči, v medzinárodnom meraní rozhodujú len a len skutky. A tu niekde by sa mala prejaviť zodpovednosť tých, čo sú platení za prípravu športovcov. Opakujem platení a nemusí to byť iba doslovný plat.
  3. To najdôležitejšie – funkcionárske výsledky. Ukazuje sa , že  táto oblasť je na Slovensku najväčší  problém. A v akejkoľvek oblasti. Aj v športovej, aj v spoločenskej, dokonca aj v politike. Ale, po poriadku:                                                                                                                                              -  Rýchlostná kanoistika. Ukázalo sa, že, v tomto prípade jeden pretekár suploval celú veslársku trénerskú aj nominačnú prácu. Ukázalo sa, čo sa dá všetko pokaziť neprofesionálnym prístupom funkcionárov. Nikdy  podobný prístup, ako zvolili funkcionári neprinesie výsledky. Tento výsledok ideálne poukázal na  celú atmosféru v tejto slovenskej federácii. Už od začiatku tohtoročného prípravného obdobia. A aj zhruba po dvoch mesiacoch akože vyhodnocovania verejnosť nič nepozná. A nikto sa už tomu hádam ani nevenuje. Aha - Slovensko a jeho športové zväzy!                                   - To ako sa to má robiť dokázal napríklad ľadový hokej v prípade, vlastne nového            reprezentačného trénera  v minulej sezóne. Začal pracovať s tým čo mal. A to p0odstatné: vtlačil tomu všetkému čo mal novú vlastnú pečať hry. A všelijaký  funkcionári a tréneri dovtedy a aj teraz znovu pokladajú za svoju prácu iba „vyzbierať,  nominovať, spriadať pikle ... a čakať na  výsledok. Hádam sa to, akože podarí. A keď  nie, tak nabudúce. Však sa šťastie hádam usmeje. Ale platy chcú ako keby (vraj)  nepretržite koncepčne pracovali. Výsledky poznáme  
  4. Celkový dojem a efektivita pre Slovensko. Hádam to uzavriem takto: ako vidíme všetko ide po starom. A ľudia si tiež už zvykli. Že jeden spoločenský prúser pre pohľad zahraničia o Slovensku znamená viac, ako bárskoľko medailí je fakt. A my si to tak radi a hockde zopakujeme... ozaj, čo myslíte budeme vidieť serióznu analýzu práce na OH ????  a aby sme nezabudli na Londýn, ešte aj „lajčákovci“ a rezort, akože sociálnych vecí sa pridali.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?