Po voľbách bude sranda

Autor: Ján Derďák | 6.3.2012 o 8:40 | (upravené 6.3.2012 o 9:32) Karma článku: 13,44 | Prečítané:  1340x

Podľa reálnych predpokladov SMER vyhrá voľby s veľmi solídnym náskokom a zvyšok budú strany s trojnásobne, štvornásobne až päťnásobne menším počtom hlasom.

Strana, ktorá okrem neurčitých fráz nebola schopná v celej predvolebnej kampani nič konštruktívne vyjadriť suverénne vyhrá voľby.

„Výkriky“  z bilbordov typu:

-    budeme stabilná vláda,

-    poskytneme istoty ľudom,

-    poskytneme prácu ľudom,

-    stabilizujeme dôchodky,

-    budeme podporovať aj nemocnice VÚC, nielen štátne (vždy oddlžením!),

-    poskytneme istotu pracujúcim  (aj tým, že bude „zrekonštruovaný zákonník práce – podľa   

     starého vzoru),

-    budeme budovať diaľnice, čo znamená v súčasnosti vo vzťahu k občanom absolútne nič!

horeuvedených, akože hesiel,  pre hospodárenie štátu a vlastne pre čokoľvek čo súvisí s fungovaním štátu nezaväzuje nikoho, žiadnu stranu k ničomu. Nevyplýva pre  žiadnu stranu žiaden záväzok. Nič. Zhola nič!

Ani v diskusiách nenájdeme  cestu, smer:

Ako sa bude hospodáriť  - so znižovaním dlhu, alebo zvyšovaním. O tom je ticho.

Ako sa bude riešiť krízu v zamestnanosti ..... o tom je ticho. Môže zamestnať milión ľudí v štátnej správe, alebo bude podporovať podnikateľské prostredie – a keď, tak ako?

Akým spôsobom sa bude zabezpečovať stabilná vláda a čo to vôbec  je za ukazovateľ  „stabilná vláda“ – bude to mať vplyv na hospodárenie štátu? A aký?

Akým spôsobom sa bude stabilizovať dôchodkový systém ? pretože iba obmedzovanie 2. piliera, alebo „rušenie DSS-iek neznamená stabilizáciu ničoho.

Ako sa budú podporovať nemocnice a aký dopad to bude mať na hospodárenie štátu ? Stále oddlžovaním, alebo bude radikálne riešiť reálne odhadovanú  pätinu nákladov na zdravotníctvo, ktorá sa stráca v zdravotnom systéme? Ako?

Čo to znamená  poskytneme istotu pracujúcim ? a aký ekonomický efekt to bude mať pre hospodárenie štátu?  Zdynamizuje to pohyb zamestnanosti smerom dole, alebo nezamestnanosť bude rásť ?

Budeme budovať diaľnice!  Ale s akou efektívnosťou? Za akú cenu?  Pretože to je tiež mimoriadny dopad do hospodárenia štátu. Dobrý, alebo veľmi zlý.

 

Ešte sa vrátim k pojmu ISTOTY. Poskytneme ľuďom istoty. Aké, to nepovedal z nich nikto. Istota  pre občana žijúceho v tomto štáte by bola takmer  úplná,  keby občan mal zamestnanie,  fungoval by právny systém, fungovalo by kvalitné školstvo a primerané zdravotníctvo. A dôchodkový systém.  Na tom sa však vo veľkej miere podieľajú  zamestnávatelia. Štát iba vytvára podmienky.

Ľuďom poskytuje istoty zamestnanie, zamestnávateľ a nie žiadna vláda. Vláda a štát musí  jedine pripravovať organizačné predpoklady, aby zamestnávatelia mohli zamestnávať ľudí, zákony a systém ich dodržiavania. Základnú podmienku – zníženie nezamestnanosti nedokáže realizovať žiaden štát, iba zamestnávatelia. Štát má vytvoriť také, jednoducho povedané súdnictvo a bezpečnosť, aby každý skutočný zamestnávateľ a občan mal dôveru v systém.

Štát má za úlohu ..... už  ani nemá význam písať o tom, že štát nemá nahradzovať zamestnávateľov – pretože doteraz VŽDY to dokázal len tak, že:

- sa podieľal na korupcii

- že ruinoval trh tým, že z korupčných dôvodov uprednostňoval „svoje“ firmy a štát 

v konečnom dôsledku na tom škodoval.  Že na štátne podniky štát musel takmer vždy iba doplácať. A štát doplácal, teda tie podniky produkovali stratu, ktorú sme museli zachraňovať z našich daní.

V čom to je, že štát akýkoľvek dobrý úmysel doviedol doteraz vždy „naposmech“ ?

A teda  -  Čo vlastne štát  doteraz dôležité pre občana priniesol?

 

Ešte sa znovu vrátim k tým veľkým otáznikom.

A ako chce nová vláda stabilizovať  a znižovať zadlžovanie štátu? O tom tiež ani slovo!

A ako chce nová vláda radikálne sa vysporiadať s nemorálne zlým súdnym systémom, ktorý je evidentne veľmi chorý ?   O tom tiež ani slovo!

A ako chce nová vláda odstaviť parazitujúce finančné skupiny od vyciciavania štátu ?  O tom tiež ani slovo!

A ako chce nová vláda znižovať  prezamestnanosť v štátnej správe?  Ani slovo!

A ako chce nová vláda racionalizovať celý systém štátnej a verejnej správy  (VÚC)? Ani slovo!

Ako? Ako? Ako? ..........................

Mám aj takú myšlienku a verím, že obe sú zlé, či by nebola vhodnejšia blbá vláda, ako tá čo vie presne čo chce.

 

Ani pán, už znovu prezident Putin v Rusku prakticky nič nesľúbil, okrem zopár emotívnych, k ničomu nezaväzujúcich „výkrikov“ na štadióne v Lužnikách  typu  Sláva slobodnému Rusku   a stal sa suverénne prezidentom.  No tak čo.  Však sme bratia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?