Hurá, nech žijú slovenské odbory. Pcha!

Autor: Ján Derďák | 9.5.2014 o 21:14 | (upravené 9.5.2014 o 21:20) Karma článku: 14,09 | Prečítané:  953x

Vláda, teda pardon – Fico sa zhodol s odborármi, že treba zvýšiť minimálnu mzdu. Pekná myšlienky – iba ako zvyčajne dosť blbá.  Možno primeraná v rámci voľakedajšieho prvého mája. Ale odmysliac si veľmi peknú myšlienku – zvýšiť minimálnu mzdu na 400 €, nutne sa musia vynoriť aj myšlienky ako:

-          Už niekedy pomohli odbory vyriešiť nejaký problém v tomto štáte?

-          Zníženie stavu nezamestnaných a zamestnaných v nedôstojných podmienkach je jednoznačne v kompetencii  štátu teda vlády. Naozaj je? A štát robí naozaj niečo, alebo sa tak iba tvári?

-          Kto môže vytvárať reálne pracovné miesta? Štát – ktorí to financuje z našich daní alebo zamestnávateľ, ktorý to nebude financovať z našich daní?

-          Aký význam  - pri vysokej miere nezamestnanosti má úsilie a opodstatnenosť odborov, ktoré fakticky  svojou činnosťou sú  namierené proti znižovaniu nezamestnanosti – a teda proti nezamestnaním, hlavne v tých „biednych“  regiónoch ktorých je na Slovensku abnormálne veľa?

-          Ako pomáhajú a pomohli svojimi protestmi odbory v Grécku, Španielsku, Taliansku ..... dostať sa z akého - takého marazmu?  Nemala by  zodpovednosť byť takmer jednoznačne  iba na pleciach vlády a teda tých, ktorých si ten ktorý národ dobrovoľne zvolil? A nemali by niesť svoje dôsledky nakoniec aj tí, čo tak „múdro“ volili?

-          Je schopná, múdra taká vláda, ktorá poskytuje obrovské takzvané stimuly pre vybrané firmy – z našich daní -  a nie je schopná vytvoriť, naštartovať taký systém podnikateľského prostredia v štáte, ktorý sám o sebe pritiahne nové investície a umožní rozbeh ?

Asi  je to ťažké pochopiť. Alebo ľahké, keď je manipulovateľný národ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

DOMOV

Uhrík z ĽSNS mieri na nitrianskeho župana, extrémisti môžu uspieť

Ak prejdú jednokolové voľby, šance stúpnu.

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Bitka o Mosul sa vlastne len začala

Radikáli nemajú veľkú šancu ubrániť sa.


Už ste čítali?