reklama

Naše zdravotníctvo, alebo starostlivosť štátu o ľud

Podľa predstaviteľa Združenia nemocníc ide na platy zamestnancov nemocníc približne sedemdesiat  percent z platieb zdravotných poisťovní. Z tých zvyšných cca 30 percent ide, by malo ísť, na prevádzku, zvyšovanie úrovne zdravotnej starostlivosti,  nové investície, náklady na údržbu a technický stav majetku...... a výsledok je taký ako je. A podľa vývojovej krivky bude ešte horší.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zdravotníctvo, obrana, školstvo, súdnictvo postihnuté hádam prašivinou, prokuratúra ..... skoro všetko! Divoká situácia. Z hľadiska občanov a hlavne ich budúcnosti katastrofálna.

Keď k tomu prirátame vyššie spomenuté kolapsové stavy v rezorte obrany, v školstve, súdnictve .... človek sa pýta načo vlastne tento štát má. A čo je to za štát, ktorý nemá na nič? Štruktúra hospodárstva je taká aká je, prakticky so štruktúrou, akú nemá hádam ani jeden štát v EU, daňové úľavy, štruktúra platcov daní, vyslovené zameranie na výrobu pre zahraničie a s tým spojené daňové úľavy, zárobky vlastnou hlavou a úplný systém (systém, nie náhoda) neplatenia daní, zneužívanie a „presúvanie“ všetkého čo sa dá, môže, aj nedá, dáva pomerne jasnú odpoveď prečo nie je skoro na nič.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tu sa dostávam k trom obsahovo odlišným pojmom, ktoré priamo súvisia so správou štátu:

Záujem o dobro štátu.

Záujem o dobro občanov. Jednotlivcov.

Záujem o starostlivosť o ľud, ako celok, národ.

Každý s aspoň trochou vedomostí o zákonitostiach riadenia nejakej skupiny ľudí, štátu, regiónu, obce, alebo jednoducho rodiny, musí uznať, že na súčasné pomery Slovenska sedí ten prostredný záujem ako uliaty. Ten prvý a tretí „záujem“ proste neexistuje.

Alebo. Jedine ten druhý „záujem“ dovoľuje aj rozkrádanie, korupciu a obohacovanie jednotlivcov na úkor štátu a ľudu. Národa (a národností) tejto republiky, kde na nič nie sú peniaze.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Jeden z posledných príkladov je z nedávnych dní. Pohreb bývalej britskej premiérky. Jej politika priniesla jednoznačné dobro pre Veľkú Britániu. Pre štát, ktorý sa predtým potácal takmer nad priepasťou. To, že „vyskakovali“ nejaký odborári – to z hľadiska fungovania štátu je, bolo nepodstatné. A vývoj v nasledujúcich rokoch to potvrdil. Strhnutie štátu do priepasti ako ukazujú súčasné prípady – Grécko, Cyprus a ostatné stredozemné štáty, aj vrátane Rumunska a Bulharska to iba potvrdzujú tiež.

Však už tá prvá podstata – Slovensko je, ako jeden z mála štátov v EU, poviem to jednoducho „plusový“ – a peňazí nieto. Na nič. A ešte navyše štát siahol, zobral aj dôchodky z druhého piliera, a berie, snaží sa aj keď blbo brať z eurofondov, drží aj ceny „benzínov“ hádam úmyselne vysoko, aby bola aj vysoká daň .... takto by sa štát správať jednoducho nemal. Problém je ten, že v tomto štáte nie je sila, ktorá by pohla v skutočnosti normálnou zmenou.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Všetci v „štátnych pilieroch“ robia iba to čo chcú, nie to čo by mali. Ešte aj šéfovia odborov sa vyjadrujú k problematike riadenia štátu – a v nejakej tripartite spolurozhodujú. Grc!

Raz, niekedy dávno, vtedy ešte len budúci americký prezident Thomas Jefferson napísal a ja to parafrázujem na dnešnú slovenskú dobu a Slovákom: „.... predpovedám (Slovákom) šťastnú budúcnosť, ak zabránia vláde, aby mrhala úsilím ľudu pod zámienkou, že sa oň (o ľud­­!) stará.... „

Ján Derďák

Ján Derďák

Bloger 
  • Počet článkov:  55
  •  | 
  • Páči sa:  0x

svet okolo nás je dosť zložitý. Niekedy zábava, radosť, niekedy plač, niekedy zamyslenie, ktoré ma inšpiruje vyjadriť svoj názor na spoločnosť v ktorej žijem. Rád sa pozriem na rôzne faktory, ktoré kvalitatívne ovplyvňujú náš život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

75 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

24 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu